Alkoholismus

Alkoholismus (5)

pátek, 04 duben 2014 08:38

Alkohol a mládež

Napsal(a)

Alkohol a mládež

pátek, 28 březen 2014 10:11

Alkohol a těhotenství

Napsal(a)

 "Ethanol, tedy alkohol je jed. Jestliže koluje v krvi budoucí matky, těhotné ženy, alkohol se dostává přívodnými cévami dělohy  i k plodu. Stránka uvádí následky opakovaného pití alkoholu u těhotných žen na plod. Změny na plodu vystaveném opakovaně alkoholu
nejrůznější mutace, fetální alkoholový syndrom a po narození jsou u dětí mnohem častěji poruchy učení, problémy v citovém životě a později potíže při navazování partnerských vztahů. Dle nových zahraničních výzkumů už i jednorázové požití alkoholu poškozuje mírně plod.

Pravdou je, že vědci netuší, co může s dítětem udělat pár skleniček alkoholu, které žena vypije v rané fázi těhotenství. Spousta žen si dala skleničku alkoholu ještě předtím, než zjistily, že jsou těhotné a přesto mají zdravé děti. Nicméně od okamžiku, kdy zjistíte, že čekáte miminko, byste se měla konzumace alkoholu zdržet. Totéž platí, pokud těhotenství plánujete. Omezení v konzumaci alkoholických nápojů platí i pro kojící matky. Alkohol totiž zcela volně přechází do mateřského mléka.

Když jdete k někomu na oslavu domů, mějte na paměti, že sklenička vína v restauraci může být o dost menší nežli ta, kterou Vám nabídnou Vaši přátelé! Pokud na oslavě výjimečně vypijete trochu vína, určitě to není žádné neštěstí, ale dostatečně se při tom najezte, abyste zpomalila vstřebávání alkoholu do krve. Nezapomeňte, že čím více alkoholu vypijete, tím většímu riziku své miminko vystavujete".

Jedna dávka (jednotka) alkoholu je:

třetinka piva (3dcl)

malá sklenička vína (2dcl)

malý panák tvrdého alkoholu (0,5dcl)

malá sklenička sherry

 

 

http://www.alkoholik.cz/zavislost/tehotenstvi_a_alkohol/alkohol_a_tehotenstvi_piti_alkoholu_v_gravidite_a_nasledky.html

 

http://www.klub-maminek.cz/articles/view/alkohol-v-tehotenstvi

 

pátek, 28 březen 2014 10:10

Projevy alkoholismu

Napsal(a)

Účinky alkoholu na organismus člověka, hlavně na centrální nervový systém, jsou prakticky všem známé. Jejich biologický podklad spočívá v tom, že alkohol narušuje a mění metabolismus

pátek, 28 březen 2014 09:38

Jak vzniká závislost na alkoholu?

Napsal(a)

 

Vznik závislosti na alkoholu

pátek, 21 březen 2014 09:53

Vztah člověka k alkoholu

Napsal(a)

 mŮJ TEXT

Pokus novinky

You are here: